Η Δημοτική Βιβλιοθήκη Τρικάλων βράβευσε τους τακτικότερους αναγνώστες-μαθητές του 2014 Reviewed by Momizat on . Με μια λιτή εκδήλωση βράβευσε η Δημοτική Βιβλιοθήκη Τρικάλων την Παρασκευή 3 Απριλίου στο παιδικό τμήμα της τους τακτικότερους αναγνώστες – μαθητές της για το 2 Με μια λιτή εκδήλωση βράβευσε η Δημοτική Βιβλιοθήκη Τρικάλων την Παρασκευή 3 Απριλίου στο παιδικό τμήμα της τους τακτικότερους αναγνώστες – μαθητές της για το 2 Rating: 0

Η Δημοτική Βιβλιοθήκη Τρικάλων βράβευσε τους τακτικότερους αναγνώστες-μαθητές του 2014

vraveysi vivliothiki a
Με μια λιτή εκδήλωση βράβευσε η Δημοτική Βιβλιοθήκη Τρικάλων την Παρασκευή 3 Απριλίου στο παιδικό τμήμα της τους τακτικότερους αναγνώστες – μαθητές της για το 2014.
Η εκδήλωση πλαισιώθηκε από σύντομη ομιλία του Διονύση Λεϊμονή, συγγραφέα, με θέμα «Μύθος: η γοητεία του ως πρώτο άκουσμα, ανάγνωσμα, παραμυθία…» ο οποίος αναφέρθηκε μεταξύ των άλλων στην σπουδαιότητα της αφήγησης και του παραμυθιού και στην τεράστια εξελικτική, γλωσσική, παιδαγωγική και εκπαιδευτική αξία τους.
vraveysi vivliothik o
Ακολούθησε η βράβευση σαράντα μαθητών οι οποίοι είναι:

A/A ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΤΑΞΗ
1. Βελέντζα Γλυκερία του Ηλία Γ Γυμν.
2. Μανωλοπούλου Αθανασία του Ιωάννη Ε Δημ.
3. Μπακάλη Μαρίνα του Αλεξάνδρου Στ Δημ.
4. Καρανίκα Βασιλική του Θεοδώρου Γ Δημ.
5. Μανούρα Στεφανία του Θεοφάνη Γ Δημ.
6. Κολοβελώνης Νικόλαος του Αθανασίου Ε Δημ.
7. Νάκας Φίλιππος του Ιωάννη Β Δημ.
8. Κακούσιου Δήμητρα του Βασιλείου Α Γυμ.
9. Κολοβελώνης Βασίλειος του Αθανασίου Στ Δημ.
10. Σιακαβάρα Μαρίνα του Θεοδώρου Α Γυμ.
11. Νάκα Γρηγορία-Αννα του Ιωάννη Γ Γυμν.
12. Νάκας Αθανάσιος του Ιωάννη Β Γυμν.
13. Νάκα Ευαγγελία του Ιωάννη Α λυκ.
14. Γκαρνάρα Αποστολία του Ευθυμίου Γ Δημ.
15. Γκαρνάρα Ειρήνη του Ευθυμίου Στ Δημ.
16. Μπουρσιάνη Κατερίνα του Ευαγγέλου Στ Δημ.
17. Μπουρσιάνης Κωνσταντίνος του Ευαγγέλου Ε Δημ.
18. Χύτα Λαμπρινή του Κων/νου Ε Δημ.
19. Χύτα Δέσποινα του Κων/νου Γ Δημ.
20. Μπουρνάζος Απόστολος του Δημητρίου Β Γυμ.
21. Δήμου Υακίνθη του Ιωάννη Γ Δημ.
22. Κολώνα Ευαγγελία του Γεωργίου Α Γυμ.
23. Μανθέλα Αθανασία του Ευαγγέλου Α Γυμ.
24. Λιάνος Γεώργιος του Ευαγγέλου Β Γυμ.
25. Στουκογιώργος Αριστείδης του Ε Ε Δημ.
26. Μανθέλας Μάριος-Βασίλης του Ευαγγέλου Ε Δημ.
27. Ρακοβίτη Ευφροσύνη του Βασιλείου Ε Δημ.
28. Σκουλής Λευτέρης του Ευαγγέλου Δ Δημ.
29. Κοπάδη Ελισσάβετ του Δημητρίου Β Δημ.
30. Τσαγκαδοπούλου Ζωή του Χαραλάμπους Α Λυκ.
31. Λαζαρίνα Κωνσταντίνα του Κων/νου Α Λυκ.
32. Τσαγκαδοπούλου Θεοδώρα του Χαραλάμπους Γ Δημ.
33. Παπακώστα Αφροδίτη του Μιχαήλ Ε Δημ.
34. Αζναουρίδης Δημήτρης του Θωμά Δ Δημ.
35. Αργυρίου Σοφία του Λουκά Στ Δημ.
36. Νικολουτσοπούλου Μαρία – Βασιλική του Στ Δημ.
37. Αζναουρίδη Δέσποινα του Θωμά Δ Δημ.
38. Τσιακάρας Βασίλης του Νικολάου Ε Δημ.
39. Ευαγγελακοπούλου Αρτεμις του Δ. Δ Δημ.
40. Αδάμου Μαρία του Χρήστου Γ Δημ.
vraveysi

Αφήστε το σχόλιο σας

Επιστροφή στην κορυφή