14.1 C

Λιοντάρι” ο ΑΟ Τρίκαλα στην Τρίγλια

goaltrikala: Τεράστιο “διπλό”, τεράστια νίκη, τεράστιο “τρίποντο”. Ο ΑΟ Τρίκαλα κατάφερε να πάρει μια νίκη ουσίας μέσα στην Τρίγλια με 0-1 και σίγουρα ρέφαρε για το άτυχο 1-1 με τον Ολυμπιακό Βόλου στο Στάδιο ικανοποιώντας τους δεκάδες φίλους του που τον ακολούθησαν στην Χαλκιδική.
Οι παίκτες του Περικλή Αμανατίδη τα βρήκαν μπαστούνια απέναντι σε μια πολύ ποιοτική ομάδα η οποία έχασε και αυτή ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο γκολ με αποκορύφωμα το δοκάρι σε κεφαλιά του Μαντζίρη στο 69ο λεπτό. Όμως η χρυσή αλλαγή… ο Άρης Λώττας, για δεύτερο ματς ήρθε από τον πάγκο και έδωσε την λύση καθώς στο 84ο λεπτό με σέντρα σουτ, νίκησε τον Βούρα για το τελικό 0-1.

Τρίγλια: Βούρας, Ζώτος, Κουρέλλας, Σγουρής (87΄Κεχαγιάς), Μιλκούδης, Σαρβανίδης, Παπαδημητρίου, Έππας (70΄Μενικάλι), Ζορμπάς, Μαντζίρης, Λεμονής.
ΑΟ Τρίκαλα: Γιακουμής, Σανδραβέλης, Ντόσης (7΄Γρηγορόπουλος), Γιαννίτσης, Βέρτζος (78΄Παπαγεωργίου), Ριζογιάννης. Τεγούσης, Τσίπρας, Σταματής (67΄Λώττας), Άλεξιτς, Πελάεθ.