11.5 C

Πολύ καλή εμφάνιση για τον ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ – Νίκησε μέσα στη Λάρισα την ΑΕΛ 1 -2

Καλή εμφάνιση που συνοδεύτηκε από νίκη επί της ΑΕΛ πραγματοποίησε στη Λάρισα ο ΑΟΤ. Οι “κυανέρυθροι” επικράτησαν με 1-2 στο ARENA, και ο Σταύρος Ψιμουλάκης έκανε πολλές δοκιμές παικτών προκειμένου να καταλήξει στα πρόσωπα που θα βασιστεί στα επίσημα παιχνίδια που έρχονται.

Ο ΑΟ Τρίκαλα ήταν αυτός που έφτασε πρώτος πιο κοντά στο γκολ όταν στο 16′ ο Μπαϊκαρά έστειλε την κεφαλιά του στο δοκάρι της ΑΕΛ.

Το παιχνίδι δεν είχε καλό ρυθμό με τις δύο ομάδες να κάνουν αρκετά λάθη στο κέντρο και την ΑΕΛ να έχει τον έλεγχο του αγώνα. Ωστόσο, τα Τρίκαλα άνοιξαν το σκορ στο 42ο λεπτό με κεφαλιά του Μίνγκα έπειτα από σέντρα του Μπαϊκαρά.

Στο 53′ η ΑΕΛ κέρδισε πένταλτι το οποίο ο Λαμπρόπουλος μετέτρεψε σε γκολ για το 1-1.

Στη συνέχεια αμφότερες οι ομάδες προχώρησαν σε πολλές αλλαγές, γεγονός που έριξε τον ρυθμό του αγώνα.

Ο ΑΟ Τρίκαλα όμως κατάφερε να σκοράρει και πάλι. Μετά από λάθος του Ναζλίδη ο Χασομέρης έκλεψε τη μπάλα και έκανε σουτ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2 στο 80ο λεπτό.

ΑΕΛ: Καβουσάκης, Γιοβάνοβιτς, Φάρκας, Ρέντζας, Μονιάκης, Λαμπρόπουλος, Φατιόν, Ουρτάδο, Βαρέλα, Ντέλετιτς, Μαρουκάκης

ΑΟΤ: Παπαδόπουλος, Νικολακάκης, Νιαρός, Μουμίν, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Μίνγκας,Στογιάνοβιτς, Κουσκούνας, Σερτζίνιο, Μπαικαρά