"Δημοσιογραφία είναι να δημοσιεύεις αυτά που κάποιος άλλος δεν θέλει να δημοσιευθούν." - Τζορτζ Όργουελ

Trikala

Ρωσία-Σαουδική Αραβία 5-0: Γκολ και θέαμα από τους οικοδεσπότες του Μουντιάλ

lafarm

Σχετικά άρθρα

Τρομερή εκκίνηση στο Παγκόσμιο Κύπελλο από τους Ρώσους οι οποίοι μετά από εξαιρετική εμφάνιση διέλυσαν με 5-0 την απογοητευτική Σαουδική Αραβία.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ πολύ νωρίς (12′ Γκαζίνσκι) και παρά το σοκ της απώλειας του Τζαγκόεφ (23′) πέτυχαν το 2-0 με τον Τσερίσεφ στο 43′ ‘σκοτώνοντας ψυχολογικά τους Σαουδάραβες. Οι τελευταίοι προσπάθησαν να απειλήσουν το β’ ημίχρονο, αλλά τα κατάφεραν ελάχιστες φορές και στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα κατέρρευσαν…

Στο 71′ ο Τζούμπα έκανε το 3-0 και στις καθυστερήσεις ήρθαν άλλα δύο γκολ για να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Ρώσων