12.5 C

ΤΡΙΚΑΛΑ – ΑΕΛ 2 – 1 – Σαφής βελτίωση και νίκη γοήτρου για τον ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ

Εμφανή σημάδια βελτίωσης έδειξε η ομάδα  των Τρικάλων στο φιλικό με την Λάρισα στο οποίο και επικράτησε με 2-1.

Με Μίλιεβιτς, Τεγούση, Τσιάρα στο πρώτο ημίχρονο και την είσοδο του Τόμιτς στην επανάληψη τα Τρίκαλα επικράτησαν στον χώρο του κέντρου και αυτό ήταν το «κλειδί» μαζί με την αμυντική συνοχή που εμφάνισε το συγκρότημα του Σωτήρη Αντωνίου.

21192985_865507010276942_6547740312843679292_n

Στο πρώτο ημίχρονο οι «κυανέρυθροι» με τον Μίλιεβιτς σε μεγάλα κέφια επικράτησαν  καθολικά των «βυσσινί» και δίκαια προηγήθηκαν με πέναλτι του Καπού στο 33’. Ο ίδιος ο παίκτης είχε κερδίσει κατά κράτος τον Κούσα σε σπριντ και κέρδισε το πέναλτι όταν ανατράπηκε από τον Σαφαρίκα.

Στην επανάληψη η Λάρισα με την είσοδο στον αγώνα και κάποιων βασικών πήρε τα ηνία του αγώνα, δημιούργησε ευκαιρίες και έφτασε στην ισοφάριση με τον Ντέλετιτς (βοήθησε και ο Βέρτζος) στο 80’.

Τα Τρίκαλα όμως δεν το έβαλαν κάτω. Αφού ο μαέστρος Τόμιτς πήγε να «κρεμάσει» από το κέντρο τον Σαφαρίκα στην εκπνοή μετά από εξαιρετική αντεπίθεση ο Αναστασόπουλος έβγαλε μόνο του τον Μανώλη ο οποίος από κοντά έδωσε την νίκη στην ομάδα.