9.5 C

Εντυπωσιακή ανατροπή για τον Ολυμπιακό κόντρα στη Χίμκι

Ένα ματς που φαινόταν χαμένο κατάφερε να γυρίσει ο Ολυμπιακός στο ΣΕΦ και να πάρει μια πολύτιμη για αυτόν νίκη, στην προσπάθεια που κάνει για να πλασαριστεί στην πρώτη οκτάδα της Euroleague.

Συγκεκριμένα, με τρία τρίποντα στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα, οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν τη ρωσική Χίμκι σε 96-96 (οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με 96-87) και έστειλαν το ματς στην παράταση, όπου επικράτησαν τελικά με 109-98.

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε από την… κόλαση στο παράδεισο βελτιώνοντας τη θέση του στη βαθμολογική κατάταξη, καθώς και το φετινό ρεκόρ του σε 6-8 (νίκες με ήττες).