13.2 C

Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφαρίστηκαν τα Τρίκαλα από τη Βέροια (1-1)

Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων δέχθηκαν την ισοφάριση με χτύπημα πέναλτι τα Τρίκαλα στο παιχνίδι που έδωσαν στη Βέροια. Μέχρι εκείνη την ώρα με γκόλ του Σταματή από το 12 οι κυανέρυθροι που είχαν επιβάλει το ρυθμό τους ήταν μια ανάσα απο τη νίκη που σήμαινε κατα μεγάλο ποσοστό και διασφάλιση της πρωτιάς!

Ηταν ενα καθοριστικό μάτς και  για τους γηπεδούχους που έπαιζαν τα ρέστα τους για να προσεγγίσουν τη δεύτερη θέση, αλλά η ομάδα των Τρικάλων με σωστό αγωνιστικό προσανατολισμό κατάφερε να πάρει τα ηνία και να φθάσει πολύ κοντά στη νίκη

Οσα δεν φέρνει η ώρα τα φέρνει μια… κακή στιγμή καθώς στην τελευταία φάση σε μια απέλπιδα προσπάθεια της Βέροιας να φθάσει στην αντίπαλη περιοχή η μπάλα βρήκε στο χέρι του Οικονομόπουλου, ο διαιτητής έδωσε πέναλτι το οποίο αξιοποίησε ο Πασάς ισοφαρίζοντας σε 1-1

Αξίζει ν αναφερθεί ότι αποβλήθηκε προς το τέλος του αγώνα ο προπονητής Περικλής Αμανατίδης για διαμαρτυρία πάνω σε σκληρό φάουλ που έγινε στο Ριζογιάννη.