14.5 C

Νέες επιτυχίες

ΤΡΊΑ ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΟ ΒΑΘΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ ΔΙΕΘΝΈΣ ΕΛΛΑΔΑΣ και στην ΕΘΝΙΚΉ ΟΜΆΔΑ ΓΥΝΑΊΚΩΝ για το 2020 η ΦΑΝΉ ΤΖΈΛΗ.

Συνέχεια διεθνών επιτυχιών για τους αθλητές του ΣΟΑΤ που κατέκτησαν 3 Χάλκινα μετάλλια στο Διεθνές Βαθμολογούμενο πρωτάθλημα της Ελλάδας που διεξήχθη στην Χαλκίδα 19-20 Οκτωβρίου στην Χαλκίδα με συμμετοχή 900 περίπου αθλητών από 30 χώρες.

Συγκεκριμένα :

Η Ολυμπιονίκης Φανή Τζέλη κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο… Απευθείας από την Βουλγαρία όπου αγωνιζόταν στις 19 Οκτωβρίου στην μεγαλύτερη παγκόσμια διοργάνωση ταξίδευε και αγωνίστηκε στις 20 ώστε να πάρει ένα μετάλλιο οποιοδήποτε χρώματος για να εξασφαλίσει την θέση της στην ΕΘΝΙΚΉ ΟΜΆΔΑ Γυναικών για το 2020.Ο στόχος επετεύχθη με αυτήν την αγωνιστική υπέρβαση της Φανής.

Στους Παίδες-Κορασίδες η Μαρία Τζέλη και ο Γιάννης Κιούρας με 3 νικηφόρος αγώνες κατέκτησαν το Χάλκινο μετάλλιο και στερηθήκαν την είσοδο τους στον Τελικό στις λεπτομέρειες. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι 2 αθλητές έπαιξαν χωρίς τον Προπονητή τους Νίκο Παϊταρίδη αφού έφτασε με την Τζέλη από την Βουλγαρία την επόμενη μέρα, και αυτό μεγαλώνει την επιτυχία τους.

Τους αθλητές συνόδευσε ο βοηθός προπονητή Δημήτρης Κούτσικος.

Το ΔΣ του Συλλόγου και όλοι οι προπονητές συγχαίρουν θερμά τους αθλητές για τις επιτυχίες τους.