"Δημοσιογραφία είναι να δημοσιεύεις αυτά που κάποιος άλλος δεν θέλει να δημοσιευθούν." - Τζορτζ Όργουελ

19 C
Trikala

A.O.T. – Η άνοδος κρίθηκε στην Κρήτη!!! Τεράστιο διπλό μέσα στην Ιεράπετρα με 0-1

lafarm

Σχετικά άρθρα

Sportrikala : Στην πιο νότια πόλη της Ευρώπης, στο «Βουζουνεράκειο» ήρθε το μεγάλο διπλό για τον ΑΟ Τρίκαλα που πλέον τον φέρνει και με τα δύο πόδια στην Super League 2 με τα δύο από τα τρία εναπομείναντα παιχνίδια να τα παίζει στην έδρα του.

Τεράστια η νίκη μέσα στην έδρα μιας ομάδας που έπαιζε τα ρέστα της για την δεύτερη θέση και ως εκ τούτου είχε πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον από τα Τρίκαλα για την νίκη.

Τα Τρίκαλα έπαιξαν χωρίς Σταματή και Λώττα αλλά αυτό δεν τα πτόησε. Μετά από ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο επέβαλλαν πλήρως τον ρυθμό τους στην επανάληψη και πήραν την νίκη χάρη σε ένα απίστευτο γκολ του Ανδρέα Τσίπρα ο οποίος πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και νίκησε τον Καραγκιολίδη.

Λίγο νωρίτερα πάντως χρειάστηκε ο Μιχάλης Ζαρόπουλος να δείξει για μία ακόμη φορά τα διαπιστευτήρια του νικώντας σε τετ α τετ τον Κατσικοκέρη!

Στο 90′ ο Άγγελος Βέρτζος κράτησε την νίκη για τον ΑΟΤ απομακρύνοντας την μπάλα πάνω στην γραμμή!!!

Με την νίκη αυτή τα Τρίκαλα είναι ένα ακόμη βήμα πιο κοντά στην άνοδο αφού μόνο με αυτοκτονία χάνουν πλέον την άνοδο και το πρωτάθλημα!

Οι Κρητικοί διαμαρτύρονται για μία φάση στο πρώτο ημίχρονο καθώς ζήτησαν πέναλτι σε χέρι αμυντικού των Τρικάλων.

Ο Αχαιός  Καδδάς σφύριξε το  παιχνίδι με βοηθούς τους κ.κ. Αδαμόπουλο (Μεσσηνίας), Μπουρτζοβίτη (Κορινθίας). Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο κ. Πατεμτζής (Ηρακλείου).

Έδειξε κίτρινες κάρτες στους Χαντί της Ιεράπετρας και Ριζογιάννη του ΑΟ Τρίκαλα

ΟΦ Ιεράπετρας (Τιμ. Καβακάς): Καραγκιολίδης, Αναστασόπουλος, Χιντζίδης, Σμίλτος, Χίζι, Σκόνδρας, Βογιατζής, Μπάμπης (71΄ Βακράκος), Κατσικοκέρης, Χαντί (38’ λ.τρ. Τζελέπης), Αποστολόπουλος (64’ Μηνάς)

Αο Τρίκαλα (Περ. Αμανατίδης): Ζαρόπουλος, Σανδραβέλης, Ντόσης, Οικονομόπουλος, Γιαννίτσης, Ριζογιάννης, Παπαγεωργίου, Πέλκας, Πελάεθ (82’ Βέρτζος), Άλεξιτς(61’ Τσίπρας),  Γρηγορόπουλος (89’ Ντούνης)