Μεγάλες εκπλήξεις για τις εκλογές του ΤΕΕ Reviewed by Momizat on . Σε αναμονή της ανακήρυξης των υποψηφίων, οι τρικαλινοί μηχανικοί μελετούν τι θα ψηφίσουν Οι εκλογές για το ΤΕΕ ήταν πάντα ένας κόμβος στα πολιτικά πράγματα. Πλέ Σε αναμονή της ανακήρυξης των υποψηφίων, οι τρικαλινοί μηχανικοί μελετούν τι θα ψηφίσουν Οι εκλογές για το ΤΕΕ ήταν πάντα ένας κόμβος στα πολιτικά πράγματα. Πλέ Rating: 0

Μεγάλες εκπλήξεις για τις εκλογές του ΤΕΕ

Μεγάλες εκπλήξεις για τις εκλογές του ΤΕΕ

Σε αναμονή της ανακήρυξης των υποψηφίων, οι τρικαλινοί μηχανικοί μελετούν τι θα ψηφίσουν Οι εκλογές για το ΤΕΕ ήταν πάντα ένας κόμβος στα πολιτικά πράγματα. Πλέον, όμως, παραμένει ζητούμενο, τι ακριβώς θα εξαχθεί από την κάλπη, αφού τα δεδομένα είναι πολύ διαφορετικά σε σχέση με τις εκλογές του 2010. για παράδειγμα, ο ΣΥΡΙΖΑ κατεβάζει αρκετά μεγάλο ψηφοδέλτιο, ενώ η ΔΚΜ έχει συμπεριλάβει και συνεργαζόμενους με τον τίτλο «Μαζί για το ΤΕΕ.  Δ.Κ.Μ. – Συνεργαζόμενοι Μηχανικοί». Η μεγάλη έκπληξη όμως είναι η ΠΑΣΚ, η οποία δεν κατέρχεται πλέον μόνη της! Αντιθέτως, μετέχει σε ένα κοινό ψηφοδέλτιο με άλλες τρεις παρατάξεις: Ανανεωτική Συνεργασία Αριστερών Μηχανικών, Μηχανικοί για τη Βιώσιμη Ανάπτυξη, Μηχανικοί επί τω Εργω. Η «ΠΑΣΚ ΔΜ και συνεργαζόμενοι» προφανώς έχει χάσει υπερβολικά πολλές δυνάμεις και επελέγη η συνεργασία με άλλες «όμορες» δυνάμεις. Συνεργασία που επιχειρείται να προβληθεί ως πόλος για την κεντροαριστερά. Σημειώνεται, επίσης, ότι πολλοί τρικαλινοί μηχανικοί που τα τελευταία χρόνια μετείχαν στις εκλογές με διάφορες παρατάξεις, δεν το πράττουν πια.

 

Οι εκλογές

Οι εκλογές θα διεξαχθούν στις 24 Νοεμβρίου για να αναδειχθούν τα νέα όργανα διοίκησης του ΤΕΕ – τοπικά και κεντρικά – για την επόμενη τριετία. Η ψηφοφορία θα διεξαχθεί σε εκλογικά τμήματα που θα λειτουργήσουν:

–         στη Λάρισα, στα γραφεία του ΤΕΕ (Καλλιθέας & Τζαβέλα),

–         στα Τρίκαλα και την Καρδίτσα, στις Διευθύνσεις Τεχνικών Υπηρεσιών των πρώην Νομαρχιών.

Από τις εκλογές θα αναδειχθούν η 60μελής Αντιπροσωπεία του Τμήματος και το 5μελές Πειθαρχικό Συμβούλιο. O αριθμός των μελών της Αντιπροσωπείας κατανέμεται μεταξύ των Νομών της περιοχής του Τμήματος ως εξής:

– Ν. Λάρισας 34

– Ν. Καρδίτσας 11

– Ν. Τρικάλων 15 μέλη.

Επίσης οι μηχανικοί θα ψηφίσουν και για την Κεντρική Αντιπροσωπεία, το Ανώτατο Πειθαρχικό Συμβούλιο και τις Επιστημονικές Επιτροπές του ΤΕΕ. Από τα 155 μέλη της Κεντρικής Αντιπροσωπείας, τα 6 θα εκλεγούν από το Τμήμα Κεντρικής & Δυτικής Θεσσαλίας του ΤΕΕ.
Θυμίζουμε ότι υπάρχει χωριστό τμήμα, χωριστός σύλλογος για τους Μάγνητες μηχανικούς.

 

Οι υποψήφιοι σε Τρίκαλα και Θεσσαλία

Οι υποψήφιοι ανά παράταξη και ανά νομό είναι για την Αντιπροσωπεία Τμήματος Κ&Δ Θεσσαλίας:

  • Αριστερή Συμπαράταξη Ανατροπής

(Λάρισα)
ΑΦΕΝΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΓΚΟΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΥΠΑΡΙΣΣΗ ΘΕΟΔΩΡΑ
ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΜΑΚΡΥΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΜΕΤΑΞΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΜΠΑΞΕΒΑΝΟΥ  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΠΑΛΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΘΕΟΦΙΛΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ ΛΟΥΚΙΑ
ΣΕΦΕΡΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΣΕΦΕΡΙΑΔΟΥ ΜΑΚΡΙΝΑ
ΤΣΙΚΑΡΔΩΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
(Καρδίτσα)
ΑΜΠΡΑΖΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
ΒΑΡΕΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΚΑΡΑΤΖΙΑΣ Ιωάννης
ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΜΠΑΛΑΔΗΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΤΣΟΥΠΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΦΩΤΟΣ ΦΩΤΙΟΣ
(Τρίκαλα)
ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ – ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
ΚΑΡΦΗΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ
ΚΡΥΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΣΑΛΙΑΧΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ
ΤΖΗΜΑ ΕΛΕΝΗ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

 

  • Δημοκρατική Συμπαράταξη Μηχανικών

(Λάρισα)
ΓΕΜΕΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΗΛΙΑΔΗΣ Ευάγγελος
ΚΑΛΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΚΡΑΙΑΣ Ιωάννης
ΛΙΑΠΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΜΙΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΜΠΑΚΟΥΛΑ ΕΛΕΝΗ
ΠΑΠΑΛΙΑΓΚΑ ΙΣΜΗΝΗ
ΣΑΜΑΡΙΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΣΤΑΥΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ (ΑΛΚΗΣ)
ΤΑΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΤΣΑΛΑΠΟΡΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

(Καρδίτσα)
ΑΡΣΕΝΙΟΥ Ιωάννης
ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΑΠΑΛΙΤΣΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

 

  • Ελεύθεροι Επαγγελματίες Μηχανικοί (ΕλΕΜ)

(Λάρισα)
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΛΙΑΝΑ)
ΓΚΟΥΡΓΚΟΥΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΛΑΧΑΝΑ ΖΩΗ
ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ  ΚΩΝΣ/ΟΣ
ΣΙΑΦΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΤΣΑΛΜΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

(Καρδίτσα)
ΜΑΡΑ ΣΟΦΙΑ

(Τρίκαλα)
ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΜΠΑΝΤΕΚΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

 

  • Ενεργοί Μηχανικοί

(Τρίκαλα)
ΒΙΤΣΑΣ Ιωάννης
ΓΑΛΑΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΖΑΦΕΙΡΗΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΚΑΡΔΑΡΑΣ Ιωάννης
ΜΟΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΜΟΥΣΤΑΚΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ – ΜΟΣΧΟΣ
ΝΤΕΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΤΖΙΩΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΤΖΙΩΛΗ ΣΤΑΜΟΥΛΩ
ΤΡΙΓΩΝΗΣ Ιωάννης
ΤΡΙΜΜΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

  • Μαζί για το ΤΕΕ.  Δ.Κ.Μ. – Συνεργαζόμενοι Μηχανικοί

(Λάρισα)
ΑΓΓΕΛΗ ΕΛΕΝΗ
ΑΓΟΡΟΓΙΑΝΝΗ ΑΝΝΑ
ΒΑΡΝΑΣ Ιωάννης
ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ Ευάγγελος
ΓΑΒΡΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΓΕΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΓΙΑΝΝΙΟΥ ΑΝΝΑ
ΓΚΕΡΛΙΩΤΟΥ ΕΥΤΑΞΙΑ
ΓΚΟΥΝΤΟΥΒΑΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΚΑΡΤΣΑΦΛΕΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΟΚΚΑΛΗΣ Ευάγγελος
ΚΟΥΛΩΤΣΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΚΟΥΤΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΛΑΙΟΣ Ευάγγελος
ΜΑΡΚΑΤΑΣ Ιωάννης
ΜΙΧΟΣ Ιωάννης
ΜΠΑΓΙΑΡΑΣ ΘΩΜΑΣ
ΜΠΟΚΑΡΗ  ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ
ΝΤΟΥΦΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΡΕΖΕΡΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ
ΣΕΡΕΤΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ
ΣΟΥΦΛΙΑΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΣΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΣΤΑΥΡΟΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΤΖΑΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΦΥΤΙΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
ΧΟΝΔΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΧΥΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

(Καρδίτσα)
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΔΑΛΑΜΑΓΚΑ ΜΑΡΘΑ
ΚΑΤΣΙΦΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΛΙΟΥΤΑΣ Ευάγγελος
ΜΟΥΧΤΗΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΜΠΑΚΑΒΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΜΠΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΠΑΓΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
ΤΣΙΟΥΚΑΣ  ΠΑΡΗΣ
ΤΣΙΩΝΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

(Τρίκαλα)
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΑΡΑΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΚΟΡΟΜΠΛΗ ΜΑΡΙΑ
ΛΙΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΛΥΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΜΗΤΣΙΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΠΑΠΑΖΑΦΕΙΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΠΛΙΑΤΣΙΚΑ ΜΑΡΙΑ-ΞΕΝΙΑ
ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΤΑΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΧΡΙΣΤΑΝΤΩΝΗΣ  ΣΩΤΗΡΙΟΣ

 

  • Μηχανικοί της Εκπαίδευσης  

(Λάρισα)
ΑΓΓΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΓΑΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΛΙΟΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΑΠΠΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

(Καρδίτσα)
ΜΑΥΡΑΝΤΖΑΣ ΦΩΤΙΟΣ
ΦΩΤΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

(Τρίκαλα)
ΒΡΑΝΤΖΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΚΟΜΜΑΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΛΑΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΜΑΝΤΖΑΝΑΣ Ευάγγελος
ΜΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΤΟΥΛΑΚΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ
ΤΥΜΠΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

  • Πανεπιστημονική Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών

(Λάρισα)
ΓΚΑΝΤΟΥΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
ΚΛΕΙΣΙΑΡΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΜΠΟΥΜΠΙΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Ιωάννης
ΠΑΠΑΧΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΣΠΗΛΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΤΑΧΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
ΦΛΟΥΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΧΑΡΙΣΟΥΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
ΧΑΤΖΗ ΕΛΕΝΗ

(Καρδίτσα)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΒΑΙΟΣ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΚΟΝΤΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΜΑΚΡΟΣΤΕΡΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΕΛΕΚΟΥΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΣΤΟΥΡΝΑΡΑΣ ΗΛΙΑΣ
ΤΖΟΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΤΣΑΒΑΛΟΣ ΕΚΤΟΡΑΣ
ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

(Τρίκαλα)
ΝΤΟΥΒΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΠΕΤΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
ΤΡΑΝΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΤΣΕΡΓΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

Οι υποψήφιοι για το  Πειθαρχικό Συμβούλιο του Τμήματος είναι ανά παράταξη:

 

  • Δημοκρατική Συμπαράταξη Μηχανικών

ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΛΥΤΡΟΚΑΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΜΟΣΙΑΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

 

  • Μαζί για το ΤΕΕ.  Δ.Κ.Μ. – Συνεργαζόμενοι Μηχανικοί

ΒΑΡΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΚΩΦΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΜΟΥΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ, ΣΤΡΑΦΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

  • Πανεπιστημονική Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών

ΓΚΕΝΑ ΕΥΤΥΧΙΑ,  ΘΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

  • Ριζοσπαστική Πρωτοβουλία Μηχανικών

ΒΑΡΕΛΑΣ  ΒΑΙΟΣ, ΜΙΧΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

 

 

Οι υποψήφιοι για το «κεντρικό» ΤΕΕ

 

Δεκαέξι συνδυασμοί (έναντι 22 το 2010) και τρεις μεμονωμένοι υποψήφιοι θα διεκδικήσουν τη ψήφο των διπλωματούχων μηχανικών στις εκλογές της 24ης Νοεμβρίου για τις συνολικά 150 έδρες της Αντιπροσωπείας του ΤΕΕ. Αυτοί και επιπλέον, δέκα συνδυασμοί και δυο μεμονωμένοι υποψήφιοι, θα διεκδικήσουν και τις 50 έδρες της Αντιπροσωπείας, μέσω της εκλογής τους στις επιστημονικές επιτροπές.

Συνολικά, περίπου 2.250 είναι οι υποψήφιοι σ’ αυτές τις εκλογές, έναντι περίπου 2.800 υποψηφίων στις εκλογές του 2010.

Να σημειωθεί ότι τα τακτικά μέλη του ΤΕΕ ανέρχονται σήμερα σε 107.633.

Σύμφωνα με την «Αυγή»: «Στη φετινή εκλογική αναμέτρηση από τον χώρο της Νέας Δημοκρατίας οι δύο παρατάξεις των προηγούμενων εκλογών ενώθηκαν σε μία, τη ΔΚΜ – Ανανέωση Πρωτοπορία, ενώ στις επιστημονικές επιτροπές ειδικοτήτων κατεβαίνουν ξεχωριστά.

Στον χώρο του ΣΥΡΙΖΑ κινείται η νεοσυσταθείσα Ριζοσπαστική Πρωτοβουλία Μηχανικών. Η επίσης νέα παράταξη, Δημοκρατική Συμπαράταξη Μηχανικών, συγκροτείται από μηχανικούς του χώρου της ΔΗΜ.ΑΡ., των Οικολόγων Πράσινων, της παράταξης που προϋπήρξε “Μηχανικοί επί τω έργω” αλλά και της ΠΑΣΚ, στην οποία ανήκει ο σημερινός πρόεδρος του Επιμελητηρίου, Χρ. Σπίρτζης. Συμμετέχουν επίσης η Συσπείρωση Αριστερών Μηχανικών, η Πανεπιστημονική Κίνηση (ΚΚΕ), η ΔΗΠΑΜ, μηχανικοί οι οποίοι είχαν αποχωρήσει στο παρελθόν από την ΠΑΣΚ, η ΔΕΜ αλλά και συνδυασμοί από την περιφέρεια, όπως οι Αυτόνομοι Μηχανικοί Ανατολικής Κρήτης, ή θεματικοί, π.χ. Μηχανικοί της Εκπαίδευσης.

Στους τρεις μεμονωμένους υποψήφιους στην αντιπροσωπεία του ΤΕΕ ανήκει ο Αν. Πρωτονοτάριος».

 

Αναλυτικά οι υποψηφιότητες που υποβλήθηκαν έχουν ως εξής:

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ για την ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ του ΤΕΕ

 

1. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ – ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ (ΑΚΜΗ) ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΘΡΑΚΗΣ

ΤΣΑΓΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

3. ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ – ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΠΑΠΑΣΠΥΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4. ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΜΑΚ) ΒΡΕΝΤΖΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

5. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΕΜ) ΤΣΕΓΚΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

6. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

7. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΔΗΣΥΜ)

(ΑΝΑΝΕΩΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ – ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΩΣΙΜΗ ΕΥΗΜΕΡΙΑ- ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΕΠΙ ΤΩ ΕΡΓΩ- ΠΑΣΚ ΔΜ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ) ΚΟΝΤΟΥΛΗ Ι. ΞΕΚΑΛΑΚΗΣ ΣΤ. ΣΙΟΥΝΑΣ Μ. ΤΑΓΚΑΛΑΚΗΣ Δ.

8. ΔΗ.ΠΑ.Μ (ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ) ΜΟΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ

9. ΔΚΜ – Ανανέωση Πρωτοπορία

ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

10. ΕλΕΜ (ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ)

ΣΕΡΑΦΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

11. ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ – ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΙΕΡΓΑΣΙΩΝ

ΚΡΕΜΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

12. ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΛΟΥΚΑΣ

13. ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΠΕΦΑΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

14. ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΦΩΣΚΟΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

15. ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΠΕΡΚΑ ΘΕΟΠΙΣΤΗ (ΠΕΤΗ)

16. ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΜΑΟΥΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

 

ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ στην ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ του ΤΕΕ

1. ΝΑΘΑΝΑΗΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2. ΠΡΩΤΟΝΟΤΑΡΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

3. ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

 

 

Μόνο σε Επιστημονικές Επιτροπές Ειδικοτήτων

 

1. ΑΝΑΚΙΝ – ΕλΕΜ ΣΕΡΑΦΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

-Ναυπηγών Μηχανικών

2. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ- ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ – ΝΑΥΠΗΓΩΝ – ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

-Μηχανολόγων Μηχανικών

-Ηλεκτρολόγων Μηχανικών

-Ναυπηγών Μηχανικών

-Ηλεκτρονικών Μηχανικών

3. ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ (ΑΚΕΑ) ΒΟΥΡΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

-Αρχιτεκτόνων Μηχανικών

4. ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΑΡΔΑΒΙΛΑ ΜΑΡΙΑ-ΜΥΡΤΩ

-Χημικών Μηχανικών

5 ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΧΩΡΟΣ ΜΕΤΑΛΛΕΙΟΛΟΓΩΝ -ΜΕΤΑΛΛΟΥΡΓΩΝ – ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ – ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ (Α.Χ.Μ.ΜΕΤ.- Α.Ε.Π.Ε.Μ.)

ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

-Μηχανικών Μεταλλείων Μεταλλουργών

6. ΔΑΠ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

-Μηχανολόγων Μηχανικών

-Ηλεκτρολόγων Μηχανικών

-Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών

-Μηχανικών Μεταλλείων Μεταλλουργών

7. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΩΝ (ΔΚΜ)

ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

-Μηχανολόγων Μηχανικών

-Ηλεκτρολόγων Μηχανικών

-Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών

-Μηχανικών Μεταλλείων Μεταλλουργών

-Ηλεκτρονικών Μηχανικών

8. ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ Η/Υ @ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ …. ΓΙ’ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΓΙΑΜΠΟΥΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

-Ηλεκτρονικών Μηχανικών

9. ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΡΙΣΤΕΡΩΝ ΤΟΠΟΓΡΑΦΩΝ

ΒΑΖΟΥΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

-Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών

10. ΤΕΕ 2.0 ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

-Ηλεκτρονικών Μηχανικών

 

ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ σε Επιστημονικές Επιτροπές Ειδικοτήτων

1. ΜΑΜΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

-Πολιτικών Μηχανικών

2. ΓΙΑΝΝΙΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

-Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών

 

Θανάσης Μιχαλάκης

Αφήστε το σχόλιο σας

Επιστροφή στην κορυφή