"Δημοσιογραφία είναι να δημοσιεύεις αυτά που κάποιος άλλος δεν θέλει να δημοσιευθούν." - Τζορτζ Όργουελ

Trikala

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa και Conference League, αντίστοιχα

lafarm

Σχετικά άρθρα

Εύκολα, καθαρά και χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, ο Ολυμπιακός έφυγε με το ισόπαλο 2-2 από το “Tehelné Pole” της Μπρατισλάβας στον δεύτερο αγώνα με τη Σλόβαν και μετά το 3-0 του πρώτου αγώνα στο «Γ. Καραϊσκάκης», πήρε «σβηστά» την πρόκριση στους ομίλους του Europa League, με συνολικό σκορ 5-2.

Οι Ελ Αραμπί και Ονιεκούρου σημείωσαν τα δύο «ερυθρόλευκα» τέρματα, ισοφάρισαν δύο φορές οι Σλοβάκοι με τους Εντί και Γκριν, που έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Ντε Μάρκο στο 26’.

Θέση στους ομίλους του Conference League εξασφάλισε ο ΠΑΟΚ. Ο «Δικέφαλος», μετά το 1-1 στο πρώτο ματς στο γήπεδο της Τούμπας (19/8), νίκησε απόψε (26/8) στην Κροατία τη Ριέκα, για τα πλέι οφ της διοργάνωσης, με 2-0 και έδωσε συνέχεια στο φετινό ευρωπαϊκό του ταξίδι.

Ο Ομάρ Ελ Καντουρί άνοιξε το σκορ στο 11’ λεπτό και ο Μουργκ στο 80’ λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι Θεσσαλονικείς θα μάθουν τους αντιπάλους τους στην επόμενη φάση του Conference League στην αυριανή κλήρωση που θα διεξαχθεί στη Νιόν.