Πλούσιες εκδηλώσεις και φέτος στον Μύλο των Ξωτικών Reviewed by Momizat on .   Το πρόγραμμα των πλούσιων εκδηλώσεων για τη φετινή 4η διοργάνωση, ανακοίνωσε πριν λίγο ο Μύλος των Ξωτικών. Οι εκδηλώσεις είναι πάρα πολλές, για όλα τα γούστα   Το πρόγραμμα των πλούσιων εκδηλώσεων για τη φετινή 4η διοργάνωση, ανακοίνωσε πριν λίγο ο Μύλος των Ξωτικών. Οι εκδηλώσεις είναι πάρα πολλές, για όλα τα γούστα Rating: 0

Πλούσιες εκδηλώσεις και φέτος στον Μύλο των Ξωτικών

Πλούσιες εκδηλώσεις και φέτος στον Μύλο των Ξωτικών

 

Το πρόγραμμα των πλούσιων εκδηλώσεων για τη φετινή 4η διοργάνωση, ανακοίνωσε πριν λίγο ο Μύλος των Ξωτικών. Οι εκδηλώσεις είναι πάρα πολλές, για όλα τα γούστα, με στόχο να φέρουν χαμόγελο σε όλους. Ο φετινός μύλος ξεκινά την ερχόμενη Παρασκευή 28 Νοεμβρίου καιθα διαρκέσει μέχρι 4 Ιανουαρίου.

 

Τα πρόγραμμα είναι το εξής:

 

Παρασκευή, 28 Νοεμβρίου

19:00

Ο ζογκλέρ Pepe Peperonious διασκεδάζει μικρούς & μεγάλους

19:30

Live Saxophone

Σάββατο, 29 Νοεμβρίου

11:30

Μορφωτικός Πολιτιστικός Σύλλογος Πλαταμώνα – Χορωδία & Ορχηστρικό σύνολο

12:30

Pepe Peperonious – Ζογκλερικές και ακροβατικές τέχνες

14:00

Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 5ου Δημ. Σχολείου Χαλκίδας – Μοντέρνος Χορός

17:15

Πολιτιστικός Σύλλογος Ν.Μαδύτου Δ.Βόλβης – Χριστουγεννιάτικες Μελωδίες

18:00

X-Saltibangos – Αφήγηση με τεχνικές τσίρκου και μάσκες

19:30

Τα σύμπαντα γιορτάζουν – Χριστουγεννιάτικη μουσική βραδιά με την Δημοτική Φιλαρμονική & Δημοτική Χορωδία

Κυριακή, 30 Νοεμβρίου

11:00

Show με τεράστιες σαπουνόφουσκες

12:00

X-Saltibangos – Τρομερός εχθρός του Χ.Μπουκάι με τεχνικές τσίρκου

13:00

Κέντρο ξένων Γλωσσών Linguaplus – Χριστουγεννιάτικα τραγούδια

18:30

Επίσημη Τελετή Έναρξης

Δευτέρα, 1 Δεκεμβρίου

18:30

Show με ταχυδακτυλουργικά κόλπα

Τρίτη, 2 Δεκεμβρίου

18:15

Ο Παιχνιδιστής της Στέγης – Παιχνίδια δημιουργικότητας μέσα από τις τέχνες – Σβούρα Σβούρα & UPMESS

Τετάρτη, 3 Δεκεμβρίου

18:00

Με μια μεγάλη παρέλαση οι πρωταγωνιστές του Μύλου κατευθύνονται στην κεντρική πλατεία για να ανάψουν το δέντρο της πόλης

Πέμπτη, 4 Δεκεμβρίου

10:00

Το Glossomobil σας προσκαλεί σε ένα μαγικό ταξίδι αισθήσεων… επί σκηνής – Γερμανικά σε κίνηση με μουσική, παιχνίδια ερωτήσεων κ.α.

17:00

Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Αγναντερού – Παραδοσιακό χορευτικό

17:30

Το Glossomobil σας προσκαλεί σε ένα μαγικό ταξίδι αισθήσεων… επί σκηνής – Γερμανικά σε κίνηση με μουσική, παιχνίδια ερωτήσεων κ.α.

19:00

Χορός που όλους τους χωρεί – ΤΕΦΑΑ Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Παρασκευή, 5 Δεκεμβρίου

10:00

Το Glossomobil σας προσκαλεί σε ένα μαγικό ταξίδι αισθήσεων… επί σκηνής – Γερμανικά σε κίνηση με μουσική, παιχνίδια ερωτήσεων κ.α.

17:00

Το Glossomobil σας προσκαλεί σε ένα μαγικό ταξίδι αισθήσεων… επί σκηνής – Γερμανικά σε κίνηση με μουσική, παιχνίδια ερωτήσεων κ.α.

Σάββατο, 6 Δεκεμβρίου

11:30

Νεανικό Χορωδιακό Σύνολο της Δημοτικής Μουσικής Σχολής Σοφάδων

12:30

2 Συναχωμένοι Πιγκουίνοι – Από την ομάδα Αερόπλοιο – Μια εορταστική παράσταση γεμάτη με ήχους και τραγούδια Χριστουγέννων

13:30

Διαπολιτισμικό Γυμνάσιο Εύοσμου – Χορωδία

14:00

Μορφωτικός Πολιτιστικός Σύλλογος Ν.Βρασνών – Παραδοσιακοί χοροί

16:00

Ζωγραφίζω σε σεντόνια – διαδραστικό εργαστήρι από την Coco-Mat – Συμμετέχουν τα εικαστικά εργαστήρια της πόλης

17:00

2η Χριστουγεννιάτικη Χορωδιακή Συνάντηση – Συμμετέχουν χορωδίες από όλη την Ελλάδα

17:00

Σ.Ε.Ο. – Ζωηρά Οδηγικά Παιχνίδια

Κυριακή, 7 Δεκεμβρίου

2η Χριστουγεννιάτικη Χορωδιακή Συνάντηση

Δευτέρα, 8 Δεκεμβρίου

18:30

Ταχυδακτυλουργοί και μάγοι

Τρίτη, 9 Δεκεμβρίου

18:30

Διαδραστικό εργαστήρι κατασκευών

Τετάρτη, 10 Δεκεμβρίου

18:30

Show με ταχυδακτυλουργικά κόλπα

19:30

Οι μασκότ του Μύλου διασκεδάζουν τους μικρούς μας φίλους

Πέμπτη, 11 Δεκεμβρίου

17:30

Christmas photo booth props!! – Διαδραστικό εργαστήρι κατασκευών από το Σαν Παραμύθι

18:30

Αθλητικός Γυμναστικός Σύλλογος TAE KWON DO Τρικάλων

19:00

Χορός που όλους τους χωρεί – ΤΕΦΑΑ Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Παρασκευή, 12 Δεκεμβρίου

17:15

Χριστουγεννιάτικο Όνειρο από την Σχολή χορού Επί Σκηνής

Σάββατο, 13 Δεκεμβρίου

11:30

Απολλώνιο Μουσικό Κέντρο Τυρνάβου

12:00

Mr & Mrs Bubble

12:30

Μπορώ και Χωρίς Αυτά της Ε.Νταβλάμάνου – Βιβλιοπαρουσίαση

13:30

Σύλλογος Γρεβενιωτών Θεσσαλονίκης – Παραδοσιακοί Χοροί

14:00

Πανκαλαβρυτινός Σύλλογος Πάτρας – παιδικό χορευτικό

17:15

Μικτή Χορωδία Φιλόμουσων Πρώτης Σερρών ¨Η Πρόοδος¨ – Αφιέρωμα στον Μάνο Χατζιδάκη

18:00

Mr & Mrs Bubble

18:00

Η Μαγεία των Χριστουγέννων από την Dance Art Natalie

19:00

Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 7ου Γυμνασίου Τρικάλων – Μοντέρνοι Χοροί

19:30

Δημοτικό Ωδείο Ελασσόνας – Παιδική Χορωδία

20:30

Μελωδική Κιβωτός – Παραδοσιακή Χορωδία

Κυριακή, 14 Δεκεμβρίου

11:00

Ο Ιππικός Σύλλογος Τρικάλων Βουκεφάλας σας περιμένει να φωτογραφηθείτε με τα πανέμορφα άλογα τους

11:00

Πολιτιστικός Αθλητικός Σύλλογος Χοροστάτες Λαμίας – Παραδοσιακοί χοροί και δρώμενα Χριστουγέννων

11:30

Φιλαρμονική Δήμου Τυρνάβου

12:00

Σχολή χορού Χοροτέχνειο Χορτιάτη Θεσ/νικης

12:30

Σχολή Χορού Χαλικιά Θεσ/νικης

13:15

Παιδική Χορωδία Δημοτικού Ωδείου Καρδιτσας

13:45

Χορευτικό τμήμα ενηλίκων Ασβεστοχωρίου Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη Θεσ/νικης

17:00

Ποντιακός Σύλλογος Καστανά ¨Ο Αμάραντον¨

17:15

Ποντιακός Σύλλογος Φιλύρου

17:30

Σύλλογος Οσσαίων Η Αγία Κυράννα Θεσ/νικης – Χοροί της Μακεδονίας

18:30

Μουσικό Σχολείο Καρδίτσας – Σύνολα Ελληνικής Μουσικής

19:30

Trik Band – funk, blues, jazz, swing, latin

Δευτέρα, 15 Δεκεμβρίου

18:00

Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Αγναντερού – Παραδοσιακοί χοροί

18:30

Show με ταχυδακτυλουργικά κόλπα

Τρίτη, 16 Δεκεμβρίου

19:00

O αγαπημένος τραγουδιστής της νεολαίας STAN σε ένα live που θα μείνει αξέχαστο

Τετάρτη, 17 Δεκεμβρίου

18:00

Κάθε Αστέρι μια Ευχή – από το ΚΔΑΠ Σταθμός

19:00

Active fitness & Antistress club – Zumba kids, pilates, yoga body pump

Πέμπτη, 18 Δεκεμβρίου

17:15

Οι Ακάλαντοι από το Θεατρικό Εργαστήρι Δήμου Πύλης – Σία Φαράκη & Μορφωτικός Σύλλογος Φήκης, Τμήμα Πηγής

18:00

Μουσικοχορευτικά δρώμενα από το ΚΔΑΠ Φρούριο

19:00

Παιχνιδιστής της Στέγης – Παιχνίδια δημιουργικότητας μέσα από τις τέχνες – Σβούρα Σβούρα & UPMESS

Παρασκευή, 19 Δεκεμβρίου

17:15

Αγέλαστη Πολιτεία- χοροθέατρο από το ΚΔΑΠ Ομόνοια

18:00

Stadium Fitness Club Καλαμπάκας – Zumba kids, fitness…

19:00

Πολυφωνικό Ωδείο Καρδίτσας – Rock μπάντα και χορωδία

20:00

party με τους Greenity Jewellz

Σάββατο, 20 Δεκεμβρίου

10:30

Πολιτιστικός & Μορφωτικός Σύλλογος Αγίας Μονής – Παιδική χορωδία

11:00

Πολιτιστικός Σύλλογος Φωτάδας – Δημοτικοί Χοροί

11:30

Χριστουγεννιάτικη παράσταση από το Κ.Ξ.Γ. Play and Learn Together

12:30

Εκπολιτιστικός Σύλλογος Θρακών Βόλου – Χοροί Θράκης

13:30

ΚΑΠΗ Βασιλικού Δήμου Χαλκιδέων & Πολιτιστικός Επιμορφωτικός Σύλλογος Βασιλικού

14:00

Κέντρο ΑΜΕΑ Σωτήρ Θεσ/νικης

17:00

¨Ο Νέος Χρόνος¨ από το Θεατρικό εργαστήρι ΧΟΤ

17:30

Χορευτικός Όμιλος Τρικάλων – Μοντέρνοι χοροί

18:00

Η ομάδα Circus Dayz – λευκοί ξυλοπόδαροι

18:30

Goldance Academy σχολή χορού Κέρκυρας – Χορογραφίες Cheerleading & Hip Hop

19:00

Φοίνικας – Χορωδία ενηλίκων

19:30

Η επαγγελματική ομάδα Vive Bailando Καλαμάτας παρουσιάζει ένα μαγευτικό χορευτικό show

20:30

Ab Fab Dancers

Κυριακή, 21 Δεκεμβρίου

11:00

Χριστουγεννιάτικες Μελωδίες από την Χορωδία του 3ου Δημοτικό Σχολείο Τρικάλων

12:00

Η ομάδα Circus Dayz – λευκοί ξυλοπόδαροι

12:00

Σχολή Χορού Μελίνας Τσόγκα – Κλασσικό μπαλέτο

13:00

Σύλλογος Ν.Μουδανιών Απάμεια – Παιδικό χορευτικό & Μικτό ενηλίκων

13:30

Goldance Academy σχολή χορού Κέρκυρας

14:00

Γυμναστήριο Oxygen Καρδίτσας

17:00

TAE KWON DO Dance απότονΣΟΑΤ

17:30

Σχολή χορού Τρίκκη

18:15

Σχολή χορού Τέρψις

19:30

Let’s Dance the dancing Academy – Μουσικοχορευτικό show

Τρίτη, 23 Δεκεμβρίου

18:00

Action Gym & Dance

19:00

Live μετους White Cinnamon – σερυθμούς Jazz & Pop

20:00

Ο DrBou ξεσηκώνει σε ρυθμούς rap

Τετάρτη, 24 Δεκεμβρίου

12:00

Το καλικατζαράκι των Χριστουγέννων – διαδραστική αφήγηση παραμυθιού από την Σία Φαράκη

13:00

Θεατρικό Εργαστήρι Πύργου

17:15

O Καραγκιόζης γραμματικός – Θέατρο Σκιών από τον Α.Ραγιά

18:30

Revvo και Δολλας σε ένα αξέχαστο live Pop/Rnb

19:30

Έντεχνο & λαϊκό πρόγραμμα από την Έλενα Κωνσταντάκου

Πέμπτη, 25 Δεκεμβρίου

12:00

Show με τεράστιες σαπουνόφουσκες

17:00

Μέρες Παραμυθιού – ¨Στο χοροστάσι των αερικών και στις σπηλιές των δράκων¨ αφήγηση από την Μ. Κατσανούλη

18:30

Live μετους Rock & Lace

20:00

Βραδιά ελαφρολαϊκού τραγουδιού

Παρασκευή, 26 Δεκεμβρίου

11:30

Ο Ποιητιτής και οι μύθοι που σκάρωσαν παραμύθι – από την θεατρική ομάδα Σχοινί Κορδόνι

13:00

Η Χριστουγεννιάτικη μπουγάδα από τα Ανεμοσκορπίσματα

17:00

Μέρες Παραμυθιού – ¨Το Πανωφόρι¨ αφήγηση από την Ανθή Θάνου, μουσική Αλέξης Μακρής

18:00

Χορευτικός Όμιλος Περιβολίου Κέρκυρας – Μαζορέτες

18:30

Live – Κύμα the band

19:30

Starmata band – Κλασικό και ελληνικό ροκ

Σάββατο, 27 Δεκεμβρίου

11:30

ΑΠΣ Τρίκαλα – Ελληνορωμαϊκή πάλη επί σκηνής

12:30

Ο Ποιητιτής και οι μύθοι που σκάρωσαν παραμύθι

17:00

Μέρες Παραμυθιού – ¨Θα σου πω ένα παραμύθι, θα σου πω κι ένα τραγούδι…¨ αφήγηση από την Νίκη Κάπαρη, μουσική Γιάννης Ψειμάδας

18:00

Μια ιστορία ξανά – θεατρική παράσταση από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Μεγαλοχωρίου

19:00

Ένωση Ποντίων Ωραιοκάστρου & Φίλων – Χορωδία

19:30

Απόστολος Γουγουλάκης Live

Κυριακή, 28 Δεκεμβρίου

11:30

Το καλικατζαράκι των Χριστουγέννων – διαδραστική αφήγηση παραμυθιού από την Σία Φαράκη

12:00

Ένωση Ποντίων Ωραιοκάστρου & Φίλων – Χοροί του Πόντου

12:30

Βράβευση Διαγωνισμού συγγραφής παραμυθιού 2013

13:00

Human Chess από την Σκακιστική Κίνηση Τρικάλων

17:00

Μέρες Παραμυθιού – ¨ Παραμύθια και ιστορίες για την αγάπη¨ αφήγηση από την Σοφήλια Τσορτέκη

18:00

Κέντρο Λαογραφικής Έρευνας Απόλλων –Παραδοσιακοί χοροί

19:00

H Σχολή των Μεγάλων Επιτυχιών “Burn the Floor” έρχεται από την πόλη της Λάρισας για να παρουσιάσει ένα πλούσιο μουσικοχορευτικό πρόγραμμα.

20:30

Μουσική βραδιά με τον Θέμη Σαμαντζή

Δευτέρα, 29 Δεκεμβρίου

11:00

O Μύλος των Ξωτικών και η ΦΛΟΓΑ διοργανώνουν μεγάλη φιλανθρωπική εκδήλωση με χορό, graffiti και πολλές εκπλήξεις

14:00

Βράβευση των νικητών του αγώνα δρόμου ¨Τρέχω κι εγώ σαν ξωτικό¨ από τον Σύλλογο Δρομέων Τρικάλων

17:00

Μέρες Παραμυθιού – ¨ Οι Καλικάντζαροι κι ο μύλος τους¨ αφήγηση από την Κρυσταλλία Μακατού

18:00

Οι Ακάλαντοι – Θεατρικό εργαστήρι Δήμου Πύλης – Σία Φαράκη και Μορφωτικός Σύλλογος Φήκης, Τμήμα Φήκης

19:00

Οι παίκτες της ομάδας μπάσκετ Aries Trikala BC φωτογραφίζονται με τους μικρούς μας φίλους και μοιράζουν αυτόγραφα

19:30

Live με την Κων.Πάλλα

Τρίτη, 30 Δεκεμβρίου

11:30

Καλικαντζούρα – Καλλιτεχνικό εργαστήρι κατασκευής στολιδιών από ανακυκλώσιμα υλικά

17:00

Καλλιτεχνικό εργαστήρι Καλικαντζούρα

18:00

Ο Μολυβένιος στρατιώτης από το θεατρικό εργαστήρι Επί Σταγών

19:00

Live με το νεανικό συγκρότημα The Led

20:00

Live από το συγκρότημα Whatever

Τετάρτη, 31 Δεκεμβρίου

12:00

Ταχυδακτυλουργοί σε ένα μαγικό show

Πέμπτη, 1 Ιανουαρίου 2015

12:30

Live saxophone με τον Α.Ντόντο

18:00

Το δέντρο που έδινε, του Σίλβερστάιν – Παράσταση με χρήση κούκλας Marotte από τις Β.Φαγκρίδα και Β.Γουλοπούλου και η μικρή Κ.Μαγκλάρα

19:00

Το νεανικό συγκρότημα On Air σε ένα live pop & rock

Παρασκευή, 2 Ιανουαρίου 2015

12:00

Το καλικατζαράκι των Χριστουγέννων – διαδραστική αφήγηση με την Σία Φαράκη

17:30

Dance Club Larissa – Οι δάσκαλοι Richard Szilagui & Ε.Γιανναράκη του Dancing with the Stars σε ένα μαγευτικό χορευτικό show

19:00

Βραδιά έντεχνης μουσικής με τους Μ.Κρανιά & Χ.Κιτσόπουλο

Σάββατο, 3 Ιανουαρίου 2015

12:00

Το δέντρο που έδινε του Σίλβερστάιν – Παράσταση με χρήση κούκλας Marotte

17:30

ΚΑΠΗ Φανερωμένης – Παραδοσιακοί χοροί

19:00

Live με τους Trokadoroi

Κυριακή, 4 Ιανουαρίου 2015

12:00

Οι Ακάλαντοι – Θεατρικό εργαστήρι ΕΛΟΚ – Σία Φαράκη

13:00

Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίας Μαρίνας Βέροιας

17:30

Πολιτιστικός & Λαογραφικός Σύλλογος ΑΚΡΙΤΕΣ – Δρώμενα Δωδεκαημέρου

19:30

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

 

Αφήστε το σχόλιο σας

Επιστροφή στην κορυφή