Ποιοι Tρικαλινοί εκλέγονται στην 60μελή «Βουλή των μηχανικών» Reviewed by Momizat on . Από τα αποτελέσματα των εκλογών της Κυριακής προκύπτει η σύνθεση της νέας Αντιπροσωπείας του Τμήματος Κ&Δ Θεσσαλίας του ΤΕΕ στην οποία συμμετέχουν οι Τρικαλ Από τα αποτελέσματα των εκλογών της Κυριακής προκύπτει η σύνθεση της νέας Αντιπροσωπείας του Τμήματος Κ&Δ Θεσσαλίας του ΤΕΕ στην οποία συμμετέχουν οι Τρικαλ Rating: 0

Ποιοι Tρικαλινοί εκλέγονται στην 60μελή «Βουλή των μηχανικών»

mixanikoi-trikala

Από τα αποτελέσματα των εκλογών της Κυριακής προκύπτει η σύνθεση της νέας Αντιπροσωπείας του Τμήματος Κ&Δ Θεσσαλίας του ΤΕΕ στην οποία συμμετέχουν οι Τρικαλινοί μηχανικοί :

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΛΥΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΛΙΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΚΑΤΑΒΟΥΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ, ΜΗΤΣΙΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΜΠΑΤΑΒΑΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΝΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΣΑΚΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ.

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΥΣΑ ΘΕΣΣΑΛΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΣΑΛΙΑΧΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ

ΕΝΕΡΓΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ

ΤΡΙΓΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΤΖΙΩΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ, ΝΤΕΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΣΙΑΦΗ ΙΩΑΝΝΑ.

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΝΤΟΥΒΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΤΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ

ΚΑΛΛΙΑΝΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

mixanikoi

Από τις κάλπες προέκυψε ότι η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ – ΔΚΜ με ποσοστό 53,40% και απόλυτη πλειοψηφία κατακτά την αυτοδυναμία για πρώτη φορά στα χρονικά του τοπικού ΤΕΕ καταλαμβάνοντας 32 έδρες στην 60μελή Αντιπροσωπεία του Τμήματος. Η ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΥΣΑ ΘΕΣΣΑΛΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ με 9,20% λαμβάνει 6 έδρες, η ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ με 8,50%, έδρες 5, οι ΕΝΕΡΓΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 7,27%- 4, οι ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ ΝΕΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 6,92%- 4, η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 6,86%- 4, η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 5,10%- 3 και η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ 2,75% και 2 έδρες.

Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα και την κατανομή των εδρών ανά παράταξη και νομό, στην Αντιπροσωπεία του τοπικού ΤΕΕ εκλέγονται οι ακόλουθοι:

ΔΚΜ Λάρισα: ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΜΠΙΣΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-ΕΥΤΥΧΙΑ, ΚΕΛΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ, ΓΕΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΝΑΡΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ, ΚΟΥΛΩΤΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΦΥΤΙΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΛΑΪΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, ΧΥΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΤΖΑΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΜΑΡΚΑΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΛΟΥΚΑΝΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΚΑΦΑΝΕΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ, ΜΙΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΜΠΑΓΙΑΡΑΣ ΘΩΜΑΣ, ΓΚΕΡΛΙΩΤΟΥ ΕΥΤΑΞΙΑ. Τρίκαλα: ΛΥΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΛΙΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΚΑΤΑΒΟΥΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ, ΜΗΤΣΙΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΜΠΑΤΑΒΑΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΝΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΣΑΚΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. Καρδίτσα: ΤΣΙΩΝΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΔΑΛΑΜΑΓΚΑ ΜΑΡΘΑ, ΚΑΤΣΙΦΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΜΠΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ.

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΥΣΑ ΘΕΣΣΑΛΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Λάρισα: ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΝΕΣΣΗ ΠΑΥΛΙΝΑ, ΛΑΧΑΝΑ ΖΩΗ, ΓΚΟΝΕΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΠΑΛΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΚΑΒΑΛΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ.

ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Λάρισα: ΓΚΟΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΣΑΜΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΚΕΡΜΕΛΙΩΤΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ. Τρίκαλα: ΣΑΛΙΑΧΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ. Καρδίτσα: ΒΑΡΕΛΑΣ ΒΑΪΟΣ

ΕΝΕΡΓΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ Τρίκαλα: ΤΡΙΓΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΤΖΙΩΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ, ΝΤΕΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΣΙΑΦΗ ΙΩΑΝΝΑ.

ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ ΝΕΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ Καρδίτσα: ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΓΟΥΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΠΑΠΑΛΙΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΓΑΝΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ.

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Λάρισα: ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΚΟΝΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ. Τρίκαλα: ΝΤΟΥΒΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. Καρδίτσα: ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ.

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Λάρισα: ΜΙΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΜΠΑΚΟΥΛΑ ΕΛΕΝΗ, ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ.

ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ Λάρισα: ΚΑΡΑΜΠΙΝΗ ΖΩΗ, ΣΙΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ. Τρίκαλα: ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. Καρδίτσα: ΦΩΤΙΟΣ ΦΩΤΙΟΣ.

ΣΤΟ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ

Στο Πειθαρχικό Συμβούλιο εκλέγονται τρεις από τη ΔΚΜ, ήτοι ΣΤΡΑΦΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ και ΚΑΡΡΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ από Λάρισα και ΚΑΛΛΙΑΝΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ από Τρίκαλα καθώς και οι Λαρισαίοι ΜΟΣΙΑΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗΣ και ΜΙΧΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ της ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗΣ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ.

 

Αφήστε το σχόλιο σας

Επιστροφή στην κορυφή