14.6 C

Γλίτωσε την ήττα στην εκπνοή ο ΑΟΤ

goaltrikala:Στο 93ο λεπτό… ο ΑΟ Τρίκαλα γλίτωσε την ήττα σε ένα ματς το αποτέλεσμα το αποτέλεσμα του οποίου μόνο θετικό δεν είναι για τους «κυανέρυθρους». Οι παίκτες του Αλέκου Βοσνιάδη αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2 με την Καλλιθέα στο Στάδιο.
Ο ΑΟΤ έδειξε όρεξη στο 1ο μέρος αλλά το καλό στήσιμο της Καλλιθέας ουσιαστικά δεν άφησε τους «κυανέρυθρους» να κάνουν φάσεις. Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι στις αντεπιθέσεις χτύπησαν και άγγιξαν το τρίποντο. Ο Λεάντρο όμως ισοφάρισε και γλίτωσε τον βαθμό για τον ΑΟΤ.
Τα Τρίκαλα προηγήθηκαν στο 48′ με κεφαλιά του Γιαννιτσάνη αλλά η Καλλιθέα ισοφάρισε με τον Σταματάκο στο 60′ και προηγήθηκε με τον Σμυρλή στο 66ο λεπτό για να ισοφαρίσει τελικά ο Λεάντρο στο 93ο λεπτό.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Αθανασόπουλος, Λαμπάκης (80′ Παπαδόπουλος), Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Ρομπέρ (73′ Μπαϊκαρά), Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς (68′ Μπαλμπόα), Μαχαμάτ.
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Κουρμπανάς): Μιχελής, Λεβέντης, Πάτας, Τσώνης, Σταμόπουλος, Κατσικογιάννης, Πινιώτης, Σμυρλής (80′ Στεφάνοβιτς), Τσίπρας, Γουόρντεν (70′ Γιαγκουδάκης), Σταματάκος (93′ Ντιαγκιτέ).