16.6 C

Μεγάλη νίκη του Άρη επί του Ολυμπιακού με ανατροπή στο «Βικελίδης»

Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε εντός έδρας ο Άρης, ο οποίος με ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο κέρδισε 2-1 κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ απέναντι στον Ολυμπιακό και να πάρει ένα σπουδαίο τρίποντο.

Πολύ καλή εμφάνιση από τους γηπεδούχους στην επανάληψη, με τον Ολυμπιακό να συνεχίζει να δείχνει από προβληματική έως τραγική εικονα.

Ο Άρης, πλέον, «ρέφαρε» τα κακά αποτελέσματα των πρώτων αγωνιστικών και σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση, ξεπερνώντας τον Ολυμπιακό, ο οποίος έμεινε για τέταρτο σερί ματς χωρίς νίκη (μαζί με τα δύο ευρωπαϊκά).

Ντεμπούτο για τους Χαμές και Μπακαμπού, οι οποίοι ήρθαν μόλις πριν από μερικές ημέρες στους«ερυθρόλευκους» και έδειξαν καθαρά εκτός κλίματος.

Συνθέσεις

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού, Νταμπό (87′ Πίρσμαν), Ντιοπ, Μαντσίνι, Μάνου Γκαρθία (88′ Ζερβινιό), Ιτούρμπε (69′ Καμάτσο), Γκρέι (60′ Πάλμα).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Βατσλίκ, Μανωλάς, Μπα, Βρσάλικο (63′ Άβιλα), Ρέαμπτσιουκ, Ίνμπομ Χουάνγκ (79′ Ουί Τζο Χουάνγκ), Εμβιλά, Χάμες Ροντρίγκες (72′ Αγκιμπού Καμαρά), Μασούρας (79′ Μπόουλερ), Μπιέλ, Αραμπί (64′ Μπακαμπού).