21.2 C

Ο απίστευτος Τσιτσιπάς νίκησε τον Άντερσον και προκρίθηκε στον τελικό!

Μέγας είσαι Στέφανε Τσιτσιπά και θαυμαστά τα έργα σου – Την παραμονή των 20ων γενεθλίων του κέρδισε για 4η φορα στο ίδιο τουρνουά αθλητή του Top 10 της παγκόσμιας κατάταξης και προκρίθηκε στον τελικό του Rogers Cup στο Τορόντο του Καναδά – Ο Στέφανος έχασε το πρώτο σετ, ισοφάρισε και παρόλο που ο αντίπαλος του είχε ματς πόιντ άντεξε και πήρε μια ακόμη απίστευτη νίκη!

Να περάσει ο επόμενος!  Ο Στέφανος Τσιτσιπάς, λίγες ώρες πριν γίνει 20 χρονών, απέδειξε ότι όλος ο ντόρος που έχει ξεσπάσει γύρω από το όνομα του (πιστέψτε μας στο εξωτερικό πολύ περισσότερο απ’ ότι στην Ελλάδα) δεν έχει προκληθεί άδικα και με μία ακόμη μυθική εμφάνιση επικράτησε με 2-1 σετ του Νοτιοαφρικανού Κέβιν Άντερσον, νούμερο 6 στην παγκόσμια κατάταξη, και προκρίθηκε για πρώτη φορά σε τουρνουά ATP Masters 1000!