Το Ελευθεροχώρι μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής πανηγυρίζει σήμερα, για πρώτη φορά στην ιστορία του, την άνοδο στη Γ’ Εθνική. Οι παίκτες της τοπικής ομάδας συνέτριψαν με 6-1 τη Δόξα Γαρδικίου και μια στροφή πριν το φινάλε των αγώνων μπαράζ εξασφάλισαν την άνοδό τους σε εθνική κατηγορία μαζί με τον Αστέρα Πετριτή, τον οποίο αντιμετωπίζουν την τελευταία αγωνιστική.
Οι παίκτες του Στέφανου Ψύχου ήταν καταιγιστικοί και κλείδωσαν τη νίκη από το α’ ημίχρονο με τους Ρούκα και Γιαννούλα να πετυχαίνουν από 2 γκολ και τον Καραστέργιο να ανοίγει το σκορ. Στην επανάληψη ο Σκράπαρης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 6-0 με τον Ζήση να διαμορφώνει το τελικό 6-1.
Ελευθεροχώρι (Ψύχος): Κλιάκος, Μπαρμπαρούσης, Τσιγάρας, Ευθυμίου (46΄Μαράβας), Ρόμπος, Καραστέργιος, Τσιούκας, Κεχαγιάς, Ρούκας, Χοτζάι, Γιαννούλας
Δόξα Γαρδικίου (Παππάς): Ντόστας, Λάμπρου Δ., Κώστας, Μηνάς, Μπουρνάς (46΄Βάσιος), Ζήσης, Γεωργάκης, Τσίρης Β., Τσουγγάρης Δ. (46΄Παππάς), Λάμπρου Α., Γκέκας