"Δημοσιογραφία είναι να δημοσιεύεις αυτά που κάποιος άλλος δεν θέλει να δημοσιευθούν." - Τζορτζ Όργουελ

Trikala

Με μεγάλη επιτυχία και πολλές συμμετοχές ο 13ος ημιμαραθώνιος “Θανάσης Σταμόπουλος”

lafarm

Σχετικά άρθρα

Η συμμετοχή στον 13ο ημιμαραθώνιο δρόμο «Θανάσης Σταμόπουλος» που διεξήχθη σήμερα Κυριακή, ξεπέρασε κάθε προσδοκία και οι δρομείς έφθασαν στον Νομό Τρικάλων από όλη την χώρα.

Μπορεί να είναι εικόνα 7 άτομα, άτομα που στέκονται και εξωτερικοί χώροι

Ο αγώνας αποτελεί πια θεσμό για τον ελληνικό αθλητικό . Η συνολική απόσταση της διαδρομής είναι 21.097 μέτρα με αφετηρία την Καλαμπάκα και τερματισμό τα Τρίκαλα.

Ο Κωνσταντίνος Σταμούλης είναι ο μεγάλος νικητής του Ημιμαραθωνίου των Τρικάλων, καθώς τερματίζοντας σε χρόνο 1:05:10 κατάφερε να αφήσει πίσω του για περίπου ένα λεπτό τον Κωνσταντίνο Γκελαούζο, που τερμάτισε δεύτερος σε 1:06:04.
Στην τρίτη θέση βρέθηκε ο Αντώνης Παπαδημητρίου με χρόνο 1:07:52, τέταρτος τερμάτισε ο Νικόδημος Νικολακέας με 1:09:22 και πέμπτος ο Μιχάλης Παρμάκης με επίδοση 1:09:39.

Από την πλευρά των γυναικών, η Σόνια Τσεκίνι σημείωσε ακόμα μία νίκη με χρόνο 1:20. Στη δεύτερη θέση τερμάτισε η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου με 1:22:23 και στην τρίτη η Βασιλική Κωνσταντοπούλου με 1:22:24.