Mύλος Ξωτικών : Tο πρόγραμμα εκδηλώσεων – εκπλήξεις, καλλιτεχνικές δράσεις, συναυλίες και παιδικά δρώμενα Reviewed by Momizat on . Σάββατο 26  Νοεμβρίου 12:00 Πειρατές εν Βράσει…παιχνιδιού 18:00 Παραμυθιού παράσταση  ¨΄Μπερδέματα¨  19:00 Twombone Ensemble live Κυριακή 27 Νοεμβρίου 12:00 Παι Σάββατο 26  Νοεμβρίου 12:00 Πειρατές εν Βράσει…παιχνιδιού 18:00 Παραμυθιού παράσταση  ¨΄Μπερδέματα¨  19:00 Twombone Ensemble live Κυριακή 27 Νοεμβρίου 12:00 Παι Rating: 0

Mύλος Ξωτικών : Tο πρόγραμμα εκδηλώσεων – εκπλήξεις, καλλιτεχνικές δράσεις, συναυλίες και παιδικά δρώμενα

Mύλος Ξωτικών : Tο πρόγραμμα εκδηλώσεων – εκπλήξεις, καλλιτεχνικές δράσεις, συναυλίες και παιδικά δρώμενα




Σάββατο 26  Νοεμβρίου

12:00 Πειρατές εν Βράσει…παιχνιδιού

18:00 Παραμυθιού παράσταση  ¨΄Μπερδέματα¨ 

19:00 Twombone Ensemble live

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Παιδική χορωδία Μητροπολιτικού Ωδείου Λειβαδιάς

12:30 Τσιρκοδρώμενο με Ξυλοπόδαρους

18:30 Επίσημη Τελετή Έναρξης: Μια φαντασμαγορική τελετή από τον Άη Βασίλη και τα ξωτικά για υποδεχθούμε τους νέους επισκέπτες του Μύλου. –  Ο Δήμαρχος Τρικκαίων κ. Δημήτρης Παπαστεργίου κηρύσσει την έναρξη του Μύλου των Ξωτικών. Στην συνέχεια η αγαπημένη τραγουδίστρια Μαλού θα μας ταξιδέψει με την ερμηνεία της.

mylos

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

18:00 Πειρατικές κατασκευές

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

18:00 «Μεγάλοι  Ζωγράφοι Μικρά Παιδιά» Ζωγραφίζοντας με τον Πικάσο

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

17:30 Magic Brothers show

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

18:00 Πειρατές εν Βράσει…παιχνιδιού

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

18:30 Magic show

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

11:15 Μουσικά εργαστήρια Δήμου Λαγκαδά

12:00 Η  Minnie ο Mickey και η Peppa στο Μύλο των ξωτικών από τους Μικρούς Ήρωες

13:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Μαλακοπής Θες/νίκης

14:00 ΚΑΠΗ Δήμου Νεάπολης Συκεών

17:00 Μορφωτικός Πολιτιστικός Σύλλογος Μηχανιώνας

17:30 Σχολή χορού Μ.Βασιλοπούλου

18:15 Minnie-Mickey-Peppa Παιδικό Διαδραστικό πρόγραμμα

19:30 Barrice live

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

11:30 Χορωδία Αντιδημαρχίας Κοινωνικής Πολιτικής Λάρισας

13:15 Εκπολιτιστικός Μορφωτικός Σύλλογος Κ.Γέφυρας Αγ.Γεώργιος

12:00 «Τα Μαγικά Χρωματιστά Μολύβια»  της Δ.Γκουτζολίκα,  Βιβλιοπαρουσίαση  με το καλλιτεχνικό εργαστήρι Καλικατζούρα

14:00 Σχολή χορού Danza Kuduro

16:00 Kαλλιτεχνικό εργαστήρι Καλικατζούρα

17:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Γονιμιωτών Θεσσαλονίκης ΄΄Ο Άγιος Παντελεήμων΄΄

mylos

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

18:00 «Μεγάλοι Ζωγράφοι – Μικρά παιδιά»  Ζωγραφίζοντας με Β. Καντίνσκι

Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου

18:30 Magic Brothers Show

Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου

18:30 Εργαστήρι κατασκευών από τους Πειρατές

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

19:00 Zumba party

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

12:00 4η Χριστουγεννιάτικη Χορωδιακή Συνάντηση στο Μύλο των Ξωτικών

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

12:00 4η Χορωδιακή συνάντηση στο μύλο των ξωτικών

Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου

18:30 Πειρατικές κατασκευές διαδραστικό εργαστήρι

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

18:00 Μεγάλοι ζωγράφοι-Μικρά παιδιά Ζωγραφίζοντας με τον Ζ.Σερά

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

18:30 Magic show

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου

19:00 ??????????????????

Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου

17:30 «Η χριστουγεννιάτικη επανάσταση των φρούτων & των λαχανικών» από το ΚΔΑΠ Φρούριο

18:30 Φιλανθρωπική εκδήλωση από την  ΦΛΟΓΑ

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

12:00 Δημοτικό Ωδείο Νεάπολης Συκεών – Λαϊκή παιδική & νεανική χορωδία των Χρωμάτων

12:30 Χορωδία 5ου Δημοτικού Γιαννιτσών

13:00 Πολιτιστικός Σύλλογος  Χορονός  Λαμίας

16:00  ΧΟΤ – Χορευτικός όμιλος Τρικάλων

17:15 «Ακρίτες του Πόντου» Σταυρούπολης

17:30 Σύλλογος Αργιθεατών Ν.Μαγνησίας

18:00 Σύλλογος Γυναικών Σκιάθου

18:00 Παρουσίαση παιδικού βιβλίου «Δυο φορές κι έναν καιρό ήταν η Σταχτοπούτα» της Μ.Γιώτη (στο Δημ. Κινηματογράφο)

19:00 Σχολή χορού TDA- Trikala Dance Academy

20:30 Dance team faceless, Drug-on

mylos-carousel

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

11:30 Σύλλογος κατοίκων Ευόσμου Κύριλλος & Μεθόδιος

12:00  Σχολή χορού Μελίνας Τσόγκα

13:00  Samantha Brindley και Γυμναστήριο Kinisis

13:30  Μορφωτικός Σύλλογος Ταξιαρχών

14:15  Σύλλογος φίλων Θερμαικού «Απόλλων»

17:00  «Μελωδία» Εργαστήρι παραδοσιακής & λαϊκής μουσικής

17:30  Σχολή χορού Νίκης Γιάννου

18:15  Σχολή χορού Terpsis

19:30 Nocte Arkus live

Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου

18:00 Εργαστήρι κατασκευών από το Δημόσιο ΙΕΚ Λαμίας

Τρίτη 20 Δεκεμβρίου

18:30 Μουσικό σχολείο Καρδίτσας

Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου

18:30 Πειρατές εν Βράσει…παιχνιδιού

19:30 Magic night

Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου

17:30 Σύλλογος συνταξιούχων ΔΕΗ Τρικάλων

18:00 Μορφωτικός σύλλογος Νεοχωρίου

18:15 Action Gym

19:00  Πολιτιστικό εργαστήρι Έαρ

Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου

19:00 ???????????????????

Σάββατο 24 Δεκεμβρίου

12:30 Magic brothers show

19:00 ΑΠΣ-Τρίκαλα, Ελληνορωμαϊκή πάλη

Κυριακή 25 Δεκεμβρίου

12:30 Live Saxophone από τον Α.Ντόντο

17:30 « Η κόρη του Μύλου & το ποτάμι» της Ε. Γκούμα, δραματοποιημένη αφήγηση

19:00 Κύμα the band live

Δευτέρα 26 Δεκεμβρίου

11:00 Πολιτιστικός σύλλογος Καταχα «Αριστοτέλης»-Ποντιακός Σύλλογος Μακρυγιάλλου «Ο Πόντος»-Πολιτιστικός Σύλλογος Ελευθεροχωρίου-Κοινότητα Νέων-Εύξεινος Λέσχη Ποντίων & Μικρασιατών Ν. Τρικάλων

12:00 «Ένα παιδί χωρίς συναισθήματα» της Ε.Μακρή – Δραματοποίηση από το θεατρικό εργαστήρι Επι Σταγών

14:00 Μικροί Ήρωες –Τσιρκολίνο με ξυλοπόδαρους, Ακροβάτες & Μασκότ

17:00 Σχολή χορού Goldance Academy

19:00 Κατερίνα Κουρεντζή Live

Τρίτη 27 Δεκεμβρίου

12:00 Αγώνας ξιφασκίας από την πρωταθλήτρια ομάδα της ΑΕΚ

14:15 Πολιτιστική Πρωτοβουλία Αρίλλα

18:30 Κουκλοθέατρο «ΤΟ ΔΩΡΟ» από το ΚΘΒΕ

19:30 Trokadoroi live

Τετάρτη 28 Δεκεμβρίου

12:00 Φιλαρμονική Δήμου Τρικκαίων

12:00 Παρουσίαση παιδικού βιβλίου «Καλέ μου Άη Βασίλη» της Μ.Ποπκιώση.

13:00 Πολιτιστικός σύλλογος Αγ.Ελεούσης ο «Μ.Αλέξανδρος»

13:30 Χορωδία του Συλλόγου Φίλων Ρετζικίου

14:30 Μουσικοχορευτικός Λαογραφικός όμιλος Ιτέας «Το Χοροστάσι»

16:00 Φιλαρμονική Θεσπρωτικού Πρεβέζης «Ο Απόλλων»

17:00 Μουσικοχορευτικός Λαογραφικός Όμιλος Ιτέας «Το Χοροστάσι»

18:00 Εργαστήρι πολιτισμού Ν.Αρτάκης «Παναγία Φανερωμένη»

19:00 Αγώνας του τμήματος ξιφασκίας της ΑΕΚ

Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου

12:00 Αγώνας του τμήματος ξιφασκίας της ΑΕΚ

18:00 Σχολή χορού Rythmo studio

19:00 Cubaneros Live

Παρασκευή 30  Δεκεμβρίου

12:00 Magic Show

17:15 «Το παραπονιάρικο ελατάκι» της Β.Μπουλογιώργου δραματοποιημένο παραμύθι

18:15 ΣΟΑΤ – Tae Kwo Do dance

19:15 Stage – Mainstream Live

Σάββατο 31 Δεκεμβρίου

12:30 Magic show

18:00 Οι Πειρατές ξαναχτυπούν..

Κυριακή 1 Ιανουαρίου 2017

12:30 Live Saxophone

19:00 Live- Χαμένοι Χάρτες

Δευτέρα 2 Ιανουαρίου

12:00 Μεγάλοι Ζωγράφοι Μικρά παιδιά – Ζωγραφίζοντας με τον Πικάσο

18:00 Το μυστικό ταξίδι του Κοντορεβυθούλη από τον κουκλοθίασο  Κυρπαίγνιος παραμυθάς

Τρίτη 3 Ιανουαρίου

12:00 Εκπολιτιστικός Σύλλογος Κρηνίτσας

12:30 Αρχ.Λαογραφικός Πολιτιστικός Σύλλογος Μουζακίου  «Οι Γόμφοι»

16:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Μικρασιατών Φαρσάλων

17:00 Σύλλογος γυναικών Αμπελακίων

17:30 Σύλλογος Δασκάλων & Νηπιαγωγών Πάτρας

18:30 Σύλλογος εργατικών κατοικιών Σωτήρας «Πολιτεία»

19:00  Γλέντι με παραδοσιακή Ορχήστρα

Τετάρτη 4 Ιανουαρίου

13:00 Πολιτιστικός Σύλλογος Κλειδίου Ημαθίας «Ο Φίλιππος»

17:00 Πολιτιστικός Σύλλογος Κουφαλίων «Η Μακεδονία»

17:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Αγ.Γεωργίου Νηλείας «Κένταυρος»

18:00 Πολιτιστικός Σύλλογος Καβασίλων «ο Χαμαετός»

18:30 Ενορία Αγ.Βασιλείου ΣΣ Λιανοκλαδίου

19:00 Μορφωτικός όμιλος Πλατανορεύματος

19:30 Πολιτιστικός Σύλλογος Ημαθίας

Πέμπτη 5 Ιανουαρίου

12:30 Magic show

17:30 Θέατρο σκιών «Ο Καραγκιόζης Μάγειρας στο Μύλο των ξωτικών»

19:00 Blue not band live

Παρασκευή 6 Ιανουαριόυ

19:00 Λαϊκή βραδιά

Σάββατο 7 Ιανουαρίου

19:00 Τελετή λήξης

Αφήστε το σχόλιο σας

Επιστροφή στην κορυφή